Mistrzostwa Europy w Amp Futbolu. Polska – Francja 5:1

Reprezentacja Polski piłkarzy po amputacjach Amp Futbol w swoim inauguracyjnym występie na Mistrzostwach Europy w Stambule po świetnym meczu pokonała Francję 5:1.

– Mecz z Francją wcale nie był tak łatwy, jakby wskazywał na to wynik. – powiedział trener reprezentacji Marek Dragosz – pierwsza połowa była bardzo nerwowa, a trzy gole zdobyliśmy w samej końcówce spotkania. Wierzę, że w meczach z Belgią i Włochami będzie już tylko lepiej. Z tymi rywalami znamy się jak łyse konie i na pewno w obu meczach damy z siebie wszystko.

Biało-czerwoni do Mistrzostw szykowali się od blisko trzech lat organizując regularne zgrupowania i biorąc udział w turniejach towarzyskich. W początkowej fazie meczu z trójkolorowymi widać było, że Polacy odczuwają historyczną wagę tego spotkania.

– Mimo świetnego wyniku mecz z Francją nie należał do łatwych. – mówi Mateusz Kabała, kapitan reprezentacji Polski i zdobywca najpiękniejszego gola meczu – Nie strzelam za dużo goli [27 goli w 60 meczach], ale chyba mimo to zapiszę się w ampfutbolowej historii. Zdobyłem pierwszą i setną bramkę dla reprezentacji Polski, a teraz dołożyłem do nich jeszcze pierwszego gola na Mistrzostwach Europy. Turniej zorganizowany jest perfekcyjnie i faktycznie czujemy, że jesteśmy na imprezie mistrzowskiej. Z Belgią i Włochami na pewno zagramy jeszcze lepiej!

POLSKA v Francja 5:1 (2:1)
1:0 Mateusz Kabała as. Rafał Bieńkowski
2:0 Tomasz Miś as. Bartosz Łastowski
3:1 Bartosz Łastowski as. Rafał Bieńkowski
4:1 Bartosz Łastowski as. Mateusz Kabała
5:1 Tomasz Miś as. Bartosz Łastowski

Skład reprezentacji Polski:
Jakub Popławski – Rafał Bieńkowski (Dawid Dobkowski), Przemysław Świercz, Krystian Kapłon – Mateusz Kabała, Bartosz Łastowski (Krzysztof Wrona), Jakub Kożuch (Tomasz Miś)

Skrót meczu