Wczorajszy mecz. Belgia – Anglia 2:0

„Czerwone Diabły” ograły Dumnych Synów Albionu i wyjeżdżają z Rosji z brązowym medalem…

1. Obie ekipy znały się jak łyse konie – choćby z Premier League. Gra w niej cała kadra angielska i aż 11 Belgów.
2. Ponadto drużyny – w składach odbiegających od optymalnych – zmierzyły się w grupie G. 1:0 wygrały „Czerwone Diabły” po trafieniu Adnana Januzaja.
3. 1:0! W czwartej minucie Thomas Meunier wyprzedził angielskiego obrońcę i zamknął dośrodkowanie z lewej strony Nacera Chadliego. Jordan Pickford ratował się interwencją à la golkiper z piłki ręcznej, ale to nie pomogło.
4. W 12. minucie Pickford instynktownie odbił piłkę po rykoszecie uderzającego Kevina De Bruyne.
5. Dwie minuty później anemiczne uderzenie Fabiana Delpha złapał Thibaut Courtois. Za chwilę uderzał (celnie) głową Ruben Loftus-Cheek.
6. Romelu Lukaku wychodził sam na sam z bramkarzem, ale za daleko wypuścił sobie piłkę.

7. Anglicy atakowali. Główkę Harry’ego Maguire’a chwycił w ręce Courtois, zaś Harry Kane z 14 metrów nie trafił w bramkę w idealnej okazji.
8. W 34. minucie w pole karne wpadł Eden Hazard, ale w ostatniej chwili zablokował go John Stones. Po kornerze zaskakująco, lecz nad bramką, uderzał Toby Alderweireld.
9. Belgowie nadal próbowali, ale strzały de Bruyne i Lukaku blokowali odpowiednio Maguire i Stones.
10. Po przerwie oba zespoły ruszyły z animuszem. W 55. minucie Kane’owi zabrakło centymetrów, by zmienić tor lotu strzału Jessego Lingarda.
11. Popisowa kontra Belgów. De Bruyne założył „siatkę” Stonesowi i wyprowadził Lukaku w sytuacji sam na sam. Snajper Belgów znów źle przyjął piłkę i ta wylądowała w rękach Pickforda.
12. W 68. minucie strzał Erica Diera sprzed pola karnego chwycił Courtois.
13. Dwie minuty później Dier wpadł w pole karne, przerzucił piłkę nad bramkarzem, ale piłkę lecącą do bramki wybił Alderweireld.

14. Po zejściu z boiska Lukaku Belgowie ograniczali się tylko do obrony. Anglicy rzucili się do ataku.
15. Dwie niecelne główki podopiecznych Garetha Southgate’a: obok bramki uderzali Lingard i Maguire.
16. W 80. minucie Pickford zatrzymał bombę Meuniera z woleja.
17. 2:0! Dwie minuty później De Bruyne prostopadłym podaniem wypracował okazję Hazardowi, który w sytuacjach sam na sam nie zwykł się mylić.
18. To pierwszy medal w historii występów „Czerwonych Diabłów” w mistrzostwach świata.