Wczorajszy mecz. Francja – Argentyna 4:3

„Trójkolorowi” meldują się w ćwierćfinale. Kylian Mbappé przyćmił Leo Messiego…

1. W 9. minucie z rzutu wolnego huknął Antoine Griezmann. Tylko zadrżała poprzeczka bramki strzeżona przez Franco Armaniego.
2. 1:0! W 13. minucie Griezmann wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu Marcosa Rojo na Kylianie Mbappé.
3. W 21. minucie Paul Pogba wykonywał rzut wolny na wprost bramki z 18. metrów. Uderzył nad poprzeczką.
4. Potem Armani radził sobie z zagraniami Griezmanna wzdłuż bramki i z szarżą Oliviera Girouda. Argentyna w ataku właściwie nie istniała.
5. 1:1! W 41. minucie po wrzucie piłki z autu Argentyńczycy wymienili kilka podań. Piłka trafiła do stojącego na 25. metrze Ángela Di Marii. Ten miał mnóstwo miejsca. Przymierzył w samo okienko. Hugo Lloris był bez szans.
6. 1:2! Dwie minuty po przerwie po strzale Leo Messiego tor lotu piłki zmienił Gabriel Mercado.

7. W 56. minucie nieporozumienie Federico Fazio i Armaniego o mały włos nie skończyło się golem dla „Trójkolorowych”. Spudłował Griezmann.
8. 2:2! Ledwie minutę później lewą stroną ruszył Lucas Hernández. Nie dogonił go żaden z Argentyńczyków i żaden z Argentyńczyków nie przeciął jego wycofania przed pole karne. Tuż przed prawym narożnikiem pola karnego do piłki dopadł Benjamin Pavard i idealnym strzałem umieścił piłkę w siatce.
9. 3:2! W 64. minucie po zagraniu Hernándeza w polu karnym Argentyny powstało małe zamieszanie. Do piłki dopadł Mbappé, minął obrońców i skierował ją do siatki!
10. 4:2! 180 sekund później Lloris zapoczątkował akcję, w której jego koledzy bodaj trzema podaniami przedostali się pod bramkę. Giroud prostopadle zagrał do Mbappé, który strzałem w dalszy róg nie dał szans Armaniemu.
11. Potem Giroud trafił w boczną siatkę, a po szybkiej kontrze Mbappé fatalnie przyjął piłkę.
12. Argentyna też miała swoje szanse – Messi uderzył zbyt lekko, zaś Di María został zablokowany.
13. 4:3! W doliczonym czasie gry celną główką popisał się Sergio Agüero.
14. Jeszcze była szansa dla „Albicelestes”, lecz Agüero uderzył nad bramką.
15. Francuzi zasłużenie awansowali do ćwierćfinału. Byli lepsi, sprytniejsi, szybsi od rywali. Argentyńczykom nie można było odmówić ambicji. Na mundialu to jednak za mało.

30 czerwca 2018, Kazań Arena
1/8 finału MŚ
Francja – Argentyna 4:3 (1:1)
Gole: Griezmann 13., k., Pavard 57. Mbappé 64., 68. – Di María 41., Mercado 48., Agüero 90+3.
Francja: Hugo Lloris – Benjamin Pavard, Samuel Umtiti, Raphaël Varane, Lucas Hernández – Paul Pogba, N’Golo Kanté – Kylian Mbappé (89. Florian Thauvin), Antoine Griezmann (83. Nabil Fekir), Blaise Matuidi (75. Corentin Tolisso) – Olivier Giroud.
Argentyna: Franco Armani – Gabriel Mercado, Marcos Rojo (46. Federico Fazio), Nicolás Otamedi, Nicolás Tagliafico – Enzo Pérez (66. Sergio Agüero), Éver Banega, Javier Mascherano – Cristian Pavón (75. Maximiliano Meza), Ángel Di María, Lionel Messi.
Żółte kartki: Matuidi, Pavón, Giroud/Rojo, Tagliafico, Mascherano, Banega.
Sędziował: Alireza Faghani (Iran)
Widzów: 42 873