Wczorajszy mecz. Kolumbia – Anglia 1:1, k. 3:4

Eric Dier zapewnił awans do ćwierćfinału Anglikom. David Ospina miał piłkę na rękach, ale ta ostatecznie wpadła do siatki…

1. Ostatni bój o ćwierćfinał lepiej rozpoczęli Dumni Synowie Albionu. Jednak po uderzeniu z rzutu wolnego z ostrego kąta Ashleya Younga w 5. minucie dobrze interweniował Ospina.
2. Anglicy przeważali. Jednak uderzenia Kierana Trippiera i Raheema Sterlinga blokowali obrońcy.
3. W 16. minucie centrę Trippiera zamykał Harry Kane, lecz po jego główce piłka spadła na górną siatkę.
4. Klarownych sytuacji w pierwszej połowie było tyle, co kot napłakał. Ataki Anglii przypominały bicie głową w mur.
5. Jakieś emocje były dopiero w 42. minucie, gdy z rzutu wolnego strzelał Trippier. Nieznacznie się pomylił.
6. Także Kolumbia pokusiła się o jakiś celny strzał. W doliczonym czasie gry z dystansu uderzał Juan Quintero, ale Jordan Pickford nie miał kłopotów ze złapaniem piłki.
7. 0:1! W 56. minucie Harry Kane wymierzył sprawiedliwość z rzutu karnego. Snajpera Tottenhamu w polu karnym powalił zapaśniczym chwytem Carlos Sánchez.
8. W 63. minucie świetnym mierzonym dośrodkowaniem popisał się Trippier, a Delle Alli głową uderzył nad poprzeczką.

9. 12 minut później po centrze Younga z wolnego piłki nie sięgnął Kane.
10. W 81. minucie Kolumbia wyprowadziła świetną kontrę. Carlos Bacca zagrał piłkę, w dobrej sytuacji był Juan Cuadrado, lecz nie trafił w bramkę.
11. Kolejne sytuacje Los Cafeteros, ale Radamel Falcao nieczysto głową trafił w piłkę, a potem uderzył zbyt lekko.
12. W 90+3. minucie z daleka huknął Mateus Uribe, a Pickford wybił piłkę lecącą w okienko.
13. 1:1! Pickford tylko odroczył egzekucję. Po centrze z rzutu rożnego nieoceniony Yerry Mina głową uderzył w kierunku bramki. Stojący na linii Trippier nie zapobiegł katastrofie. Kolejna dogrywka.
14. Pierwsza część dogrywki do zapomnienia. Kolumbijczycy próbowali zaskoczyć Pickforda niemrawymi i niecelnymi strzałami głową Miny i Falcao.
15. Na początku drugiej połowy dogrywki Pickford przytomnym wybiegiem uprzedził szarżującego Falcao.
16. W 112. minucie niewiele pomylił się rezerwowy Danny Rose. Chwilę później Eric Dier główkował wysoko nad bramką.
17. W karnych górą byli Anglicy. David Ospina obronił karnego Jordana Hendersona, ale „jedenastek” dla Kolumbii nie wykorzystali Uribe i Bacca.