Wczorajszy mecz. Portugalia – Polska 1:1

Może warto być w życiu minimalistą? Dzięki temu będziemy (kosztem Niemców) rozstawieni z pierwszego koszyka podczas losowania eliminacji mistrzostw Europy…

1. Ledwie trzy kwadranse przed meczem w Guimarães polska młodzieżówka sprawiła sensację, bijąc Portugalię w Chaves 3:1 po golach Krystiana Bielika, Dawida Kownackiego i Sebastiana Szymańskiego. Nasi młodzieżowcy zagrają w finałach mistrzostw Europy!

2. Pierwszy raz w historii kapitanem kadry był Kamil Grosicki. Skrzydłowy Hull skorzystał zatem z absencji Roberta Lewandowskiego i Kamila Glika.

3. Na początku było… komicznie. Renato Sanches wziął taki zamach, że przewrócił się Bartosz Bereszyński, a chwilę później Arkadiusz Milik naciskał Beto tak bardzo, że bramkarz rywala zgłupiał razem z Pepe. W obu przypadkach skończyło się na strachu i śmiechu.

4. W 16. minucie trochę poklepaliśmy przed polem karnym Portugalczyków, ale w decydującym momencie Przemysław Frankowski przyjął piłkę ręką.

5. Mieliśmy trochę miejsca w środku pola, ale graliśmy niedokładnie. Z kolei gospodarze niespecjalnie forsowali tempo gry.

6. 1:0! André Silva uderzył głową przy dalszym słupku po rzucie rożnym Renato Sanchesa. Błąd w kryciu Jana Bednarka, któremu uciekł Silva i Portugalczycy objęli prowadzenie w 32. minucie.

7. Walczyliśmy. Po centrze z wolnego Grosickiego Tomasz Kędziora wyszedł w powietrze, ale piłka po jego główce trafiła w poprzeczkę.

8. Po świetnym podaniu Mateusza Klicha Frankowski z ostrego kąta uderzył w wychodzącego z bramki Beto.

9. Po przerwie mocniej przycisnęli nas Portugalczycy, był moment, że zamknęli nas w polu bramkowym.

10. Zdaniem Dariusza Szpakowskiego Thiago Cionek strzelił na mundialu samobója w meczu z Singapurem…

11. Po centrze Frankowskiego obrońca gospodarzy wybił piłkę z linii bramkowej.

12. 1:1! 65. minuta, Arkadiusz Milik! Ale cyrk! Najpierw Danilo Pereira przytrzymał wbiegającego w pole karne Milika, za co otrzymał czerwoną kartkę. Napastnik Napoli strzelił „jedenastkę”, ale sędzia nakazał powtórkę, bo piłkarze za wcześnie wbiegli w pole karne. Milik wytrzymał próbę nerwów i trafił przy słupku do siatki.

13. W 69. minucie po centrze z kornera Grosickiego Krychowiak za mocno podszedł pod piłkę na linii pola bramkowego.

14. Wreszcie coś pokazał Piotr Zieliński, który uciekł obrońcom, ale jego strzał z 16. metrów na róg wybił Beto. Chwilę później tuż obok słupka uderzył Damian Kądzior.

15. W końcówce, zamiast powalczyć o pełną pulę, klepaliśmy piłkę w okolicach środkowego koła, cierpliwie czekając na końcowy gwizdek. Nie wyglądaliśmy jak zespół, który gra z przewagą jednego zawodnika.

16. W listopadzie na zgrupowaniu kadry turystami okazali się Łukasz Fabiański, Rafał Pietrzak, Hubert Matynia, Adam Buksa, Krzysztof Piątek i Paweł Olkowski. Wszyscy nie zagrali ani minuty. Szczególnie dziwi brak gry pierwszego i dwóch ostatnich.