Wczorajszy mecz. SSC Napoli – US Sassuolo 2:0

Jest powód do zadowolenia – Arkadiusz Milik skończył mecz z bramką i asystą. Powód do zmartwień – szansy nie dostał Piotr Zieliński…

1. W 1/8 finału Coppa Italia zmierzyły się ze sobą wicelider (Napoli) i 11. (Sassuolo) drużyna Serie A.
2. Trener gospodarzy desygnował do gry tylko jednego Włocha – Lorenzo Insigne i tylko jednego Polaka – Milika.
3. W 8. minucie okrutnie pomylił się Albańczyk Elseid Hysaj, ale z jego błędu nie skorzystał najlepszy strzelec w historii Sassuolo, Domenico Berardi. Chwilę później stuprocentową sytuację zmarnował Hiszpan Jose Callejon, trafiając w bramkarza.
4. 1:0! Po akcji Insingne, Gianluca Pegolo tak wybił piłkę, że ta trafiła w Milika, który wepchnął futbolówkę do siatki.
5. Po zdobyciu gola Napoli nie poszło za ciosem, próbowało wjechać z piłką do bramki.
6. Goście wyrównali w 35. minucie, lecz sędzia gola nie uznał. Powtórka VAR wykazała, że przy uderzeniu na bramkę Manuel Locatelli wspomógł się ręką.
7. Pierwsza połowa – oprócz bramki Milika – do zapomnienia.
8. Na początku drugiej części Napoli przytomnej interwencji Senegalczyka Kalidou Koulibaly’ego zawdzięczało to, że Berardi na linii pola bramkowego nie stanął oko w oko z bramkarzem gospodarzy.
9. Po godzinie gry przypomniał się Milik, ale jego strzał z linii pola karnego był zbyt lekki.
10. Uff… Wreszcie doczekaliśmy się jakiegoś strzału. W 72. minucie z daleka uderzał Stefano Sensi. Kolumbijczyk David Ospina pewnie chwycił piłkę.
11. 2:0! Chwilę później Milik przytomnie wycofał piłkę do nadbiegającego Fabiana Ruiza i Hiszpan mocnym strzałem podwyższył wynik.
12. W 76. minucie minimalnie niecelnie uderzył Insigne.
13. Goście mieli szansę na honorową bramkę, ale w 88. minucie wślizg Locatellego z bliska zablokował Ospina. 60 sekund później Kolumbijczyk czujnie chwycił piłkę po próbie lobu.
14. W ćwierćfinale Napoli zmierzy się z Milanem.