Czwartkowy mecz. Wyspy Owcze – Polska 0:2

Wygraliśmy. I to jest najważniejsze.

1. Był to selekcjonerski debiut Michała Probierza. „Pierwszych razów” w biało-czerwonych barwach było więcej: swój pierwszy mecz w dorosłej kadrze grali Patryk Peda i Patryk Dziczek, a reprezentacja Polski po raz pierwszy grała w Thorshavn. Po przerwie reprezentacyjny debiut zaliczyli także Jakub Piotrowski oraz Filip Marchwiński.

2. Nowy selekcjoner podziękował za grę Grzegorzowi Krychowiakowi (zakończył reprezentacyjną karierę), nie powołał m.in. Jana Bednarka, Karola Linettego i Michała Skórasia. Kontuzjowani są Robert Lewandowski, Bartłomiej Drągowski i Tymoteusz Puchacz.

3. 0:1! Szybko otworzyliśmy wynik – po pressingu w polu karnym rywala piłkę przejął Piotr Zieliński, dograł do Sebastiana Szymańskiego, a będący w doskonałej formie pomocnik Fenerbahçe SK, strzałem w dolny róg bramki pokonał Mattiasa Lamhauge.

4. Polacy dobry kwadrans męczyli się próbując przedostać się pod bramkę gospodarzy. Wreszcie Przemysław Frankowski trafił w obrońcę z Wysp Owczych, a w kolejnej akcji zagranie Zielińskiego do Szymańskiego wzdłuż bramki przeciął Lamhauge, interweniując w stylu bramkarza… piłki ręcznej, czyli nogą.

5. W 27. minucie gospodarze bili dwa kornery z rzędu i po każdym z nich było gorąco pod bramką Wojciecha Szczęsnego. Po drugim rzucie rożnym Peda wybił piłkę zmierzającą do bramki po główce Jóana Símuna Edmundssona.

6. Minutę później Arkadiusz Milik przed bramką nie trafił w piłkę po zagraniu Frankowskiego z prawej strony.

7. Im bliżej było przerwy, tym częściej zagrywaliśmy piłkę do Szczęsnego i wybijaliśmy ją po autach.

8. Dziewięć sekund po rozpoczęciu drugiej połowy w polu karnym Farerów padł Milik. Gwizdek arbitra jednak milczał. Po analizie VAR sędzia pokazał czerwoną kartkę Hørðurowi Askhamowi i przyznał Polsce rzut wolny z 17 metrów. Strzał Zielińskiego minimalnie minął słupek bramki gospodarzy.

9. 0:2! Adam Buksa strzałem głową z bliska wykończył dośrodkowanie Frankowskiego z prawej strony boiska. Żeby nie było tak różowo – gola poprzedziliśmy dwudziestoma minutami kompletnie bezbarwnej gry.

10. W 74. minucie Karol Świderski zamiast strzelać z linii pola karnego, niedokładnie zagrał na lewo do Frankowskiego.

11. Bliski szczęścia był debiutant Marchwiński, lecz z ostrego kąta kopnął obok słupka.

12. Probierz wygrał w swoim debiucie, ale gra Polaków była daleka od ideału. Jednak w tej chwili jesteśmy w takiej sytuacji, że potrzebne nam są punkty, a nie dobre wrażenie.