Piątkowy mecz. Stal Mielec – Pogoń Szczecin 0:1

Na kłopoty Biczachczjan.

1. Trener Stali Adam Majewski regularnie traci ważnych zawodników: do Śląska Wrocław z wypożyczenia wrócił skuteczny Fabian Piasecki, zapalenia mięśnia sercowego nabawił się Mateusz Mak, zaś w tym tygodniu do Lubina wrócił kreatywny Japończyk Koki Hinokio.

2. W zespole Pogoni po raz pierwszy od… dwóch lat na boisko wybiegł środkowy obrońca Igor Łasicki.

3. Po 10 minutach powinno być 0:1, ale po dośrodkowaniu Michała Kucharczyka z prawej strony Kamil Grosicki uderzył z woleja tuż obok słupka.

3. Osiem minut później lewą stroną szarżował Portugalczyk Luís Mata. Obrońca „Portowców” zagrał wzdłuż bramki. Do piłki dopadł Kucharczyk i haniebnie spudłował.

4. Gospodarze odpowiedzieli uderzeniem z dystansu Marcina Flisa. Defensor Stali uderzył pół metra nad poprzeczką.

5. Po chwili Chorwat Dante Stipica świetnie wybronił strzał Maksymiliana Sitka po dośrodkowaniu Mateusza Żyro oraz kolejne uderzenie z daleka, tym razem w wykonaniu Krystiana Getingera.

6. Kłopotów w defensywie Pogoni ciąg dalszy – jeszcze przed przerwą z powodu urazu musiał opuścić boisko Austriak Benedikt Zech. Zastąpił go znany stołeczny motorniczy Paweł Stolarski.

7. Goście po przerwie niesamowicie przygnietli. Ale mieli tylko jedną klarowną okazję – po wrzutce z kornera Grosickiego główkę Łasickiego efektownie (jedną ręką) wybronił Rafał Strączek.

8. Stal odpowiedziała tym samym: po dośrodkowaniu Macieja Domańskiego głową celnie uderzył Grzegorz Tomasiewicz.

9. Po godzinie gry w polu karnym Stali znalazł się Jakub Bartkowski, ale Strączek świetnie obronił jego mocny strzał. Trzy minuty później golkiper z Mielca był na posterunku po kolejnym uderzeniu Łasickiego.

10. W 69. minucie na bramkę mielczan z powietrza huknął Grosicki. Pomylił się o centymetry.

11. Osiem minut później próbował Ormianin Wahan Biczachczjan, ale bramkarz z Mielca nie dał się zaskoczyć.

12. W 81. minucie zaskakujący strzał Sitka z dystansu Stipica przerzucił nad poprzeczką.

13. Po podaniu Brazylijczyka Jeana Carlosa piłkę meczową miał Grosicki, ale nawet w nią nie trafił.

14. 0:1! W doliczonym czasie gry z okolic szesnastego metra strzelił Biczachczjan. Nieomylny dotąd Strączek praktycznie wrzucił sobie piłkę do siatki. Ormianin wyrasta na dżokera w ekipie Portowców. To jego trzeci gol w rundzie wiosennej po wejściu na boisko z ławki rezerwowych.

15. Szczecinianie wyszarpali zwycięstwo, które pozwoliło im ugruntować pozycję w czubie ligowej tabeli.