Poniedziałkowy mecz. Miedź Legnica – Widzew Łódź 0:1

W starciu dwóch beniaminków lepsi goście, którzy wygrali po fenomenalnym rajdzie i celnym strzale Dominika Kuna.

1. Miedź okazała się pierwszym spadkowiczem w tym sezonie. Jej los podzieliła też gdańska Lechia. Łodzianie mają beznadziejną wiosnę i też muszą mocno spoglądać na to, co się dzieje w dole tabeli.

2. Pierwsi zaatakowali gospodarze. Już w 3. minucie Serafin Szota musiał blokować rozpędzonego stopera Miedzi, Serba Nemanję Mijuškovicia.

3. W odpowiedzi chorwacki wahadłowy Mato Miloš uderzał ze skraju pola karnego nad poprzeczką.

4. W 10. minucie po strzale głową najlepszego snajpera Miedzi, Chilijczyka Ángelo Henríqueza, łodzian uratował słupek.

5. W 29. minucie z rzutu wolnego przymierzył Bartłomiej Pawłowski, lecz piłka trafiła w poprzeczkę. Głową dobijał Mateusz Żyro, ale zamiast do bramki, uderzył nad poprzeczką.

6. Miedź też próbowała – Bułgar Dimityr Wełkowski strzelił nad okienkiem bramki strzeżonej przez Słowaka Henricha Ravasa.

7. Później rajdem przez pół boiska popisał się Pawłowski, który minął trzech legniczan, lecz w decydującym momencie uderzył obok bramki.

8. Po zmianie stron pierwsi zaatakowali gospodarze, jednak Hiszpan Chuca miał fatalnie nastawiony celownik.

9. W 53. minucie po uderzeniu Pawła Zielińskiego w sporych opałach był Mateusz Abramowicz, a dobijającego strzał Ernesta Terpiłowskiego zablokował w ostatniej chwili reprezentant Curaçao, Jurich Carolina.

10. Widzew przycisnął, lecz uderzenie głową Żyry zablokowali obrońcy, a Hiszpan Jordi Sánchez tuż przed bramką nie trafił w piłkę.

11. W 60. minucie z rzutu wolnego z 30 metrów strzelał Pawłowski. Chybił milimetry obok okienka bramki Miedzi.

12. Legniczanie przycisnęli Widzew. W 77. minucie po strzale z rzutu wolnego Henríqueza czający się na linii bramkowej Patryk Stępiński zbił klatką piersiową piłkę na słupek. Dobitka Andrzeja Niewulisa trafiła w poprzeczkę.

13. 0:1! Rezerwowy łodzian Dominik Kun (na zdjęciu) przeprowadził znakomity rajd przez pół boiska. Rozpędzonego pomocnika Widzewa nie potrafili zatrzymać zawodnicy Miedzi i Kun strzałem z pola karnego pokonał Mateusza Abramowicza.

14. W doliczonym czasie gry gospodarzy mógł pogrążyć Norweg Kristoffer Hansen, lecz najpierw nie trafił w piłkę, a później jego strzał obronił Abramowicz.

15. Łodzianie przerwali wstydliwą passę dziewięciu meczów bez zwycięstwa.