Sobotni mecz. Widzew Łódź – Warta Poznań 0:2

Warta z siódmym wyjazdowym zwycięstwem w sezonie, Widzew z pierwszą wiosenną porażką…

1. W poprzedniej kolejce oba zespoły odniosły wartościowe wyniki: Widzew zremisował w Warszawie z Legią, zaś Warta wysoko wygrała (5:1) z kielecką Koroną.

2. W 6. minucie, po faulu Kajetana Szmyta na Dominiku Kunie, łodzianie mieli rzut wolny 20 metrów od bramki gości. Po strzale Bartłomieja Pawłowskiego i rykoszecie od Dawida Szymonowicza poznaniaków uratowała poprzeczka.

3. W kolejnej akcji indywidualnym rajdem błysnął Mateusz Żyro. Obrońca Widzewa uderzał sprzed pola karnego, lecz nie trafił w bramkę.

4. 0:1! Łodzianie nie przypilnowali linii spalonego przy rzucie rożnym. Po wrzutce Konrada Matuszewskiego w pole karne pozostawiony bez opieki kapitan Warty, Słowak Adam Zreľák, z bliska pokonał rodaka, Henricha Ravasa.

5. Gospodarze, zaskoczeni takim obrotem sprawy, dobre dziesięć minut zbierali się do odpowiedzi. Strzały Norwega Kristoffera Hansena i Pawłowskiego chybiły celu.

6. Podopieczni Dawida Szulczka niezwykle udanie wybijali łodzian z rytmu dzięki wysokiemu pressingowi i pieczołowitemu pilnowaniu zawodników Widzewa. Gospodarze momentami byli bezradni.

7. Tempo meczu było naprawdę niezłe, ale klarownych sytuacji było jak na lekarstwo.

8. Widzew dobrze zaczął drugą połowę – po dośrodkowaniu Pawłowskiego z bliska głową przestrzelił Hansen.

9. W 55. minucie znów świetną centrą popisał się Pawłowski i ponownie kilka metrów od bramki stał jego kolega, tym razem Ernest Terpiłowski. Młodzieżowiec Widzewa kopnął gdzieś w okolice stacji benzynowej po drugiej stronie Alei Piłsudskiego.

10. Widzewiacy uzyskali sporą przewagę. Zamknęli ekipę z Wielkopolski na własnej połowie, lecz nie było z tego żadnych efektów w postaci dogodnych okazji do zdobycia gola.

11. 0:2! Fiński pomocnik Niilo Mäenpää odebrał piłkę Juliuszowi Letniowskiemu i zagrał do Macieja Żurawskiego. Rezerwowy Warty przyjął piłkę na klatkę piersiową, podbił stopą i huknął co sił w nodze pod poprzeczkę. Ravas musiał wyciągać futbolówkę z siatki.

12. W 76. minucie po akcji Jana Grzesika sprzed pola karnego mocno strzelił Portugalczyk Miguel Luís, lecz trafił tylko w boczną siatkę. W odpowiedzi po zagraniu Letniowskiego w pole karne wpadł Patryk Stępiński, ale uderzył wysoko nad bramką.

13. Z kolejnej asysty w tym meczu okradł Pawłowskiego jego partner z zespołu. Tym razem był to Łukasz Zjawiński. Młodzieżowiec Widzewa omal nie stracił głowy, próbując przeciąć centrę kolegi. Stał trzy metry od bramki.

14. Gospodarze po raz drugi w tym meczu ostemplowali poprzeczkę – po dośrodkowaniu Stępińskiego głową w obramowanie bramki trafił Albańczyk Juljan Shehu.