Sobotni mecz. Widzew Łódź – Wisła Płock 2:1

Pierwsza porażka lidera. Niespodziewanie wiślacy wrócili bez punktów z Łodzi…

1. Na zwycięstwo na własnym boisku w ekstraklasie Widzew czekał aż… 3013 dni.

2. Już po dwóch minutach gorąco zrobiło się pod bramką gospodarzy – najpierw z bliska po podaniu Hiszpana Davo nie trafił Rafał Wolski (zablokowany przez Austriaka Martina Kreuzrieglera), a po kornerze z dwóch metrów haniebnie spudłował Jakub Rzeźniczak.

3. 1:0! Z rzutu rożnego centrował Juliusz Letniowski, piłkę głową wybił Francuz Steve Kapuadi, a z pierwszej piłki po koźle huknął Karol Danielak (na zdjęciu głównym w środku; po lewej – Kun, po prawej – Pawłowski). Piłka zatrzepotała w dalszym rogu bramki gości.

4. Chwilę później okazję na wyrównanie zmarnował Łukasz Sekulski. Jego uderzenie głową kapitalnie obronił Ravas.

5. Ależ przycisnęli płocczanie. Widzewiacy bronili się całą jedenastką we własnym polu karnym, wybijali piłkę z linii bramkowej (Mateusz Żyro). Słowem: łódzka defensywa trzeszczała w szwach.

6. W 20. minucie sprzed pola karnego płasko strzelił Wolski, lecz Ravas zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

7. Po półgodzinie gry kontrę przeprowadzili łodzianie. Po wrzutce Łukasza Zjawińskiego z pierwszej piłki uderzył Letniowski, lecz chybił.

8. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Patryk Lipski podał do Bartłomieja Pawłowskiego. Skrzydłowy Widzewa złamał akcję do środka i mocno strzelił, na posterunku był jednak Bartłomiej Gradecki.

9. 2:0! Dziewięć minut po przerwie Pawłowski wykorzystał kiepskie ustawienie Gradeckiego i strzelił spod linii bocznej. Piłka szybowała przy bliższym słupku, wyłamała dłonie bramkarza i wpadła do siatki!

10. Półtorej minuty później Ravas znów uratował Widzew, tym razem po główce Davo. Po kornerze zablokowane zostało uderzenie i poprawka Wolskiego.

11. W 69. minucie w pole karne płocczan wpadł Portugalczyk Fábio Nunes, lecz jego strzał, jak i poprawka Hiszpana Jordiego Sáncheza zostały zablokowane.

12. Kto spodziewał się huraganowych ataków lidera z Płocka, ten się srogo zawiódł. Widzew dość skutecznie wybijał z rytmu dość niemrawych podopiecznych Pavola Staňo.

13. W 80. minucie Kapuadi, zamiast uderzać głową na bramkę Ravasa, zgrywał futbolówkę do Davo, w czym zorientowali się łódzcy obrońcy i zażegnali niebezpieczeństwo.

14. 2:1! Z rzutu karnego trafił Davo. „Jedenastka” została podyktowana za faul Dominika Kuna na Chorwacie Marko Kolarze. Sędzia podjął decyzję o rzucie karnym po obejrzeniu analizy VAR.