Wczorajszy mecz. Czechy – Hiszpania 2:2

Szkoda gospodarzy, brawa dla gości. Ekipa z Półwyspu Iberyjskiego grała do końca.

1. Czesi udanie rozpoczęli tegoroczną edycję Ligi Narodów, pokonując w Pradze Szwajcarię 2:1. Z kolei „La Roja” zremisowała w Sevilli 1:1 z Portugalią.

2. 1:0! Przy pułapce ofsajdowej zaspał Daniel Carvajal, prawą stroną uciekł Jan Kuchta i dograł do Jakuba Peška (na zdjęciu). Pomocnik Sparty Praga nie miał kłopotów z umieszczeniem piłki w siatce.

3. W 12. minucie z lewej strony szczęścia próbował Lingr, lecz Unai Simón złapał piłkę.

4. Zadziwiająco słabo na początku spotkania wyglądali Hiszpanie. W żaden sposób nie potrafili zagrozić bramce Tomáša Vaclika.

5. W 27. minucie goście wreszcie przedostali się w pole karne Czechów, lecz Pablo Sarabia haniebnie spudłował.

6. Hiszpanie grali niezwykle schematycznie. Zdarzały się niedokładne podania, po których piłka lądowała na aucie. Gołym okiem było widać, że podopieczni Luisa Enrique wyglądają – delikatnie mówiąc – nie najlepiej.

7. 1:1! W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Rodri przejął piłkę przed polem karnym. Nie strzelił, zakręcił kółeczko i podał na prawo do Gaviego (na zdjęciu walczy o piłkę z Alešem Matějů). 18-letni pomocnik Barcelony uderzył płasko i technicznie w dalszy róg. Vaclik nie sięgnął piłki, która wpadła do bramki.

8. Trzy minuty po przerwie z lewej strony pola karnego piłkę do bramki próbował wkręcić Dani Olmo, lecz skończyło się tylko na strachu.

9. Czesi umiejętnie wychodzili spod pressingu i czasami zagrażali dość biernie broniącym gościom. Tak jak Kuchta, który w 55. minucie po znakomitym podaniu Milana Havla w sytuacji sam na sam strzelił obok Simóna i obok bramki.

10. Dwie minuty później dwukrotnie refleksem wykazał się Vaclik, broniąc strzał z bliska i poprawkę z rykoszetem w wykonaniu Ferrana Torresa.

11. W pierwszym kontakcie z piłką Marco Asensio przymierzył w słupek. Zagrywał mu inny rezerwowy, Álvaro Morata.

12. 2:1! W 66. minucie Kuchta dostał kapitalne podanie za linię obrony od Václava Černego i w sytuacji sam na sam ze stoickim spokojem przerzucił piłkę nad hiszpańskim golkiperem.

13. Po dośrodkowaniu Asensio Torres strzelał głową z dwunastego metra i piłka odbiła się od zewnętrznej części słupka.

14. W 73. minucie Eric García w ostatniej chwili zablokował szarżującego Kuchtę.

15. Nasi południowi sąsiedzi imponowali organizacją gry. Trener Jaroslav Šilhavý zbudował naprawdę solidną drużynę, z graczami utalentowanymi, lecz bez wielkich gwiazd.

16. 2:2! W 90. minucie Íñigo Martinez strzelił swoją pierwszą bramkę dla reprezentacji. Stoper z Bilbao strzelił głową po wrzutce Asensio z lewej strony. Piłka odbiła się od poprzeczki i spadła za linią bramkową, po czym wypadła z bramki. Gol był ewidentny.