Wczorajszy mecz. Polska – Bośnia i Hercegowina 3:0

Robert Lewandowski miał momenty. Reszta zespołu też. A co by było, gdyby Bośniacy cały mecz grali w komplecie?

1. Z czterech powołanych młodzieżowców w pierwszym składzie grał tylko Kamil Jóźwiak. Nie można było odesłać Sebastiana Walukiewicza, Michała Karbownika i Jakuba Modera do młodzieżówki grającej mecz o wszystko z Bułgarią?

2. W czterech spotkaniach z Bośniakami trzykrotnie wygraliśmy, raz padł remis.

3. Już na początku Miralem Pjanić kąśliwym strzałem sprzed pola karnego zmusił do interwencji Wojciecha Szczęsnego.

4. Vis-à-vis Wojtka Ibrahim Šehić był czujny i dwa razy dalekimi wybiegami zażegnywał niebezpieczeństwo. Szczęsny także w ostatniej chwili ubiegł wpadającego w pole karne Edina Džeko.

5. W 15. minucie, po faulu na wychodzącym na czystą pozycję Robercie Lewandowskim czerwoną kartkę dostał 21-letni obrońca Anel Ahmedhodžić, grający zaledwie drugi mecz w reprezentacji.

6. Siedem minut później Lewandowski z sześciu metrów kopnął Panu Bogu w okno. A wydawało się, że z takich pozycji strzela z zamkniętymi oczami…

7. W 30. minucie „Lewy” przejął piłkę wybitą przez Sinišę Saničanina i z dziesięciu metrów kopnął w… słupek.

8. Z rzutu wolnego naszego bramkarza próbował zaskoczyć Edin Visca. Na szczęście bez efektu.

9. 1:0! Nareszcie! W zamieszaniu pod bośniacką bramką Jóźwiak wyłożył piłkę nadbiegającemu Lewandowskiemu, który pokonał Šehicia.

10. Kamil Grosicki ładnie uderzył piłkę głową, ale na posterunku był Šehić.

11. 2:0! Mamy gola do szatni – przed polem karnym pograli Grosicki z Lewandowskim, centra naszego kapitana wylądowała na głowie Karola Linettego, a pomocnik Torino precyzyjnym strzałem w dolny róg podwyższył nasze prowadzenie.

12. 3:0! Ależ akcja! Lewandowski z prawej strony przerzucił na lewo do Mateusza Klicha, pomocnik Leeds United miał czas, by wypatrzyć wbiegającego w pole karne „Lewego”, a ten ze stoickim spokojem pokonał Šehicia.

13. Potem bośniacki bramkarz stanął na wysokości zadania broniąc strzały Lewandowskiego i Grosickiego.

14. Piłka szukała w polu karnym Arkadiusza Milika, raz dostał w głowę, raz w kolano.

15. Dość ciekawa próba lobu Branimira Cipeticia zakończyła się na górnej siatce.

16. Od 70. minuty Bośniacy najchętniej braliby już prysznic i wracali do domu. My z kolei graliśmy chodzonego, nie stwarzając żadnego zagrożenia pod bramką gości. Chociaż mieliśmy przewagę jednego zawodnika.

17. Włochy – Holandia 1:1. Zostaliśmy liderem grupy A.