„Szlachta się bawi przy Finlandii” – stwierdził podczas transmisji w TVP Mateusz Borek.

1. W polskiej ekipie z koronawirusa wyzdrowiał trener Jerzy Brzęczek, zachorował za to Maciej Rybus.

2. Obie ekipy w przyszłym roku zagrają w finałach mistrzostw Europy.

3. W naszej drużynie w pierwszej jedenastce wybiegło trzech debiutantów: Bartłomiej Drągowski, Sebastian Walukiewicz i Michał Karbownik.

4. Już w 2. minucie ręką we własnym polu karnym zagrał Daniel O’Shaughnessy. Rzutu karnego dla Polski nie było.

5. 1:0! Kamil Grosicki płasko strzelił przy słupku z 17 metrów, piłkę wycofywał przewracający się w polu karnym Arkadiusz Milik. Był to czwarty strzał Polaków w ciągu dziewięciu minut gry.

6. 2:0! Znów „Grosik”! Najpierw skrzydłowy zepsuł nam kontrę, ale potem, po akcji Bartosza Bereszyńskiego z Jakubem Moderem, fantastycznie zmieścił piłkę przy bliższym słupku.

7. 3:0! Po centrze Milika z prawej strony piłkę zbyt krótko wybił Leo Väisänen. Dopadł do niej na 18. metrze Grosicki i pewnym strzałem obok Jesse Joronena skompletował klasyczny hat-trick.

8. Tuż po zmianie stron Finowie zmusili do wysiłku Bartłomieja Drągowskiego, na szczęście golkiper Fiorentiny poradził sobie ze strzałem Ilmariego Niskanena.

9. 4:0! Tym razem Krzysztof Piątek! Grosicki popędził lewą stroną, wycofał piłkę do Damiana Kądziora. Skrzydłowy Eibaru zagrał na środek pola karnego, a Piątek pewnym strzałem zdobył swoją szóstą bramkę w kadrze.

10. 4:1! Nasi pozwolili, by Fredrik Jensen zakręcił kółeczko przed polem karnym i precyzyjnie dograł w pole karne do Niskanena. Pomocnik FC Ingolstadt 04 idealnie zmieścił piłkę w dalszym rogu polskiej bramki.

11. Po przerwie wróciła stara i niedobra reprezentacja. Trener gości Markku Kanerva wpuścił na boisko kilku podstawowych graczy i Finowie kilka razy wręcz ośmieszyli naszych reprezentantów.

12. 5:1! W końcu swoją bramkę zdobył Milik. Tradycyjnie, lewą nogą, z 15. metrów świetnie dokręcił piłkę po podaniu Michała Karbownika z lewej strony boiska.