Wczorajszy mecz. Polska – Nigeria 0:1

To trzeci kolejny mecz „biało-czerwonych” bez zwycięstwa, w którym nie strzelamy gola. Czy trzeba bić na alarm?!

1. Na 85 dni przed pierwszym meczem mundialu zmierzyliśmy się pierwszy raz w historii z drużyną Nigerii.
2. 23 marca dwa lata temu pokonaliśmy Serbów 1:0 po golu nieobecnego w piątek Jakuba Błaszczykowskiego.
3. Z kolei dokładnie 30 lat temu meczem z Irlandią Północną (1:1) z kadrą pożegnał się obecny prezes PZPN Zbigniew Boniek.
4. Trener Adam Nawałka nie mógł skorzystać z powołanych Michała Pazdana, Macieja Rybusa i Sławomira Peszki (choroba wirusowa) oraz Bartosza Bereszyńskiego (kontuzja mięśni brzucha). Wcześniej zgrupowanie opuścił kontuzjowany Damian Kądzior.
5. W pierwszym składzie znaleźli się dwaj debiutanci: Przemysław Frankowski (Jagiellonia Białystok) i Dawid Kownacki (Sampdoria UC).
6. W 8. minucie podanie Rafała Kurzawy z lewej strony zamknął Robert Lewandowski. Niestety, piłka trafiła w słupek.
7. Kolejny uraz w naszym zespole. Już w 18. minucie Karola Linettego zastąpił Jacek Góralski.
8. W 29. minucie wykonywaliśmy dwa rzuty rożne. Dwa razy główkował Kamil Glik, ale nawet nie zatrudnił Francisa Uzoho.
9. Z rzutu wolnego po faulu Glika uderzał Victor Moses, lecz obok bramki.
10. W 37. minucie, po centrze z wolnego w okolicach linii bocznej Kurzawy, Grzegorzowi Krychowiakowi niewiele zabrakło, by strącić piłkę głową. Dobrze podkręcona piłka o metr minęła dalszy słupek bramki gości.
11. Trzy minuty później główkował Odion Ighalo, ale tuż obok słupka.
12. Po centrze Piotra Zielińskiego z wolnego Krychowiak musnął piłkę głową, a nigeryjski obrońca wybił ją z (spoza?!) linii bramkowej.
13. Kolejny strzał z rzutu wolnego, tym razem w wykonaniu Lewandowskiego, na róg sparował Uzoho.

14. W 45. minucie serię rzutów rożnych wykonywał Kurzawa. Bez efektu.
15. Pierwszy celny strzał po zmianie stron oddał w 52. minucie Jacek Góralski.
16. Cztery minuty później w pole karne Nigerii wpadł Lewandowski, ale zamiast odgrywać lepiej ustawionemu Zielińskiemu, strzelił wprost w Uzoho.
17. 0:1! Moses! Gracz Chelsea w 61. minucie wymierza sprawiedliwość z rzutu karnego po faulu (?!) Marcina Kamińskiego. Straciliśmy gola w okresie naprawdę przyzwoitej gry.
18. Chwilę później po centrze z wolnego Kurzawy głową uderzał Artur Jędrzejczyk. Odbita od ziemi piłka poszybowała tuż nad poprzeczką.
19. Krychowiak próbował sprzed pola karnego. Pomylił się o metr.
20. Potem w ciągu minuty zbyt lekko strzelał Frankowski, potem w polu karnym zbyt długo z oddaniem strzału zwlekał Jakub Świerczok.
21. W doliczonym czasie gry po kornerze Kurzawy główkował Jędrzejczyk, ale Uzoho spisał się bez zarzutu.
22. To trzeci kolejny mecz „biało-czerwonych” bez zwycięstwa, w którym nie strzelamy gola.
23. Grali także nasi grupowi rywale – Japonia z Mali, a Senegal z Uzbekistanem. W obu spotkaniach padł remis 1:1. Kolumbia sprawiła sensację na Stade de France, pokonując Francuzów 3:2.