Wczorajszy mecz. Polska – San Marino 5:0

Jesteśmy w tabeli za Albanią. Musimy we wtorek wygrać w Tiranie.

1. Tym razem portugalski selekcjoner Paulo Sousa dał szansę w pierwszym składzie Robertowi Gumnemu, Tomaszowi Kędziorze, Przemysławowi Płachecie i Kacprowi Kozłowskiemu.

2. Od początku atakowaliśmy – w bramkę nie trafili Przemysław Płacheta i Mateusz Klich, zaś strzał Roberta Lewandowskiego złapał Elia Benedettini.

3. 1:0! Z prawej strony dogrywał piłkę Płacheta, a głową z bliska trafił Karol Świderski. Dla napastnika PAOK FC to czwarty gol w kadrze. Sędziowie sprawdzali na VAR potencjalnego spalonego polskiego napastnika ponad trzy minuty.

4. W 17. minucie po podaniu Kozłowskiego obrońca gości wybił piłkę sprzed nosa zamykającemu zagranie Przemysławowi Frankowskiemu.

5. 2:0! Po akcji Kozłowskiego lewą stroną piłkę do własnej bramki skierował Cristian Brolli, który niefortunnie przeciął zagranie wzdłuż bramki.

6. W 30. minucie do siatki trafił Lewandowski, ale sędzia uznał, że przed strzałem „Lewy” faulował Mirko Palazziego.

7. Żółtą kartkę za faul obejrzał Karol Linetty. Oznacza to, że pomocnik Torino nie wystąpi we wtorkowym meczu z Albanią.

8. Mieliśmy przygniatającą przewagę. Piłka fruwała z jednej strony pola karnego gości na drugą. Gdy nasi już mieli składać się do strzału, zawsze jak spod ziemi wyrastał jakiś piłkarz z San Marino. A gdy udało się strzelić, Polacy pudłowali. Po pierwszej połowie – „tylko” 2:0 dla nas.

9. Po przerwie jako pierwsi strzelali Lewandowski (z rzutu wolnego) i Krzysztof Piątek. Obaj niecelnie.

10. 3:0! Po rzucie rożnym piętą zagrał Płacheta, w słupek uderzył Michał Helik, a piłkę do siatki wpakował zamykający akcję Tomasz Kędziora.

11. W 57. minucie boisko przy aplauzie publiczności opuścił wzruszony Łukasz Fabiański. Golkiper West Hamu zakończył reprezentacyjną karierę w 57. spotkaniu w kadrze. Zmienił go debiutant Radosław Majecki.

12. Nasi bili głową w mur. Płacheta zdołał oddać strzał, po którym piłka… wyszła na aut przy chorągiewce.

13. 4:0! Adam Buksa wykorzystał dobre prostopadłe podanie od Gumnego i pewnie pokonał Benedettiniego.

14. 5:0! Udany powrót Piątka do reprezentacji. Napastnik Herthy Berlin z bliska wepchnął piłkę do bramki po akcji Jakuba Modera z Kozłowskim.

15. W pozostałych meczach Anglia wygrała 5:0 z Andorą, zaś Węgry uległy Albanii 0:1. Oznacza to jedno: musimy wygrać w Tiranie, by grać w barażach o mundial.