Przedwczorajszy mecz. Polska – Irlandia 1:1

Panowie, do dupy z takim graniem…

1. Z Irlandią lubimy grać, jak z mało kim – do tej pory mierzyliśmy się 27 razy, z czego wygraliśmy 11 spotkań, 10 zremisowaliśmy i 6 przegraliśmy. Ostatni mecz z „Eire” relacjonowaliśmy tutaj.
2. Jakub Błaszczykowski wyrównał rekord występów z orłem na piersi należący do Michała Żewłakowa. Obaj panowie zanotowali 102 mecze w kadrze i ex æquo są na 1. miejscu w klasyfikacji.
3. W porównaniu z meczem z Włochami szansę w pierwszym składzie otrzymali Wojciech Szczęsny, Tomasz Kędziora, Marcin Kamiński, Karol Linetty, Arkadiusz Milik i Krzysztof Piątek.
4. Stadion we Wrocławiu nie wypełnił się w stu procentach.
5. W 5. minucie pierwszy (niecelny) strzał na bramkę gości oddał Milik.
6. Pięć minut później po dalekim wrzucie z autu Arkadiusza Recy, Kamiński zagrał głową za siebie, a Milik kontrującym strzałem głową chybił o pół metra.
7. Poważniej irlandzkiej bramce zagroziliśmy w 28. minucie, gdy po kornerze Rafała Kurzawy strzelał Kamiński, a Grzegorz Krychowiak zmienił tor lotu piłki. Niestety, „Krycha” chybił.
8. W 35. minucie wreszcie strzeliliśmy celnie na bramkę Darrena Randolpha. Sprzed pola karnego próbował Milik, ale bramkarz bez problemu chwycił piłkę.
9. W 42. minucie zakotłowało się w polu karnym gości. Efekt? Do piłki przed „szesnastką” dopadł Linetty, lecz po rykoszecie jego strzał bez problemu padł łupem Randolpha.
10. Po przerwie strzał ostrzegawczy oddał Callum O’Dowda, ale Szczęsny był na posterunku.
11. 0:1! W 53. minucie w roli głównej wystąpił O’Dowda, który z prawej strony idealnie zacentrował na głowę Aidena O’Briena, który przy biernej postawie polskich obrońców uderzeniem nad ręką Szczęsnego zdobył bramkę.
12. Po stracie gola Polacy nadal nie mieli pomysłu na wypracowanie jakiejkolwiek sytuacji bramkowej.
13. Zadowoleni z siebie goście zaczęli strzelać na wiwat. Tak jak w 59. minucie O’Dowda.
14. Po nieudolnej próbie przewrotki Milika w ręce bramkarza strzelał Linetty. A potem po akcji rezerwowych niezłą centrę Damiana Kądziora spartolił tragiczną główką Damian Szymański.
15. 1:1! W 87. minucie po wymianie piłki z Milikiem z 11. metrów trafił do siatki Mateusz Klich!
16. Minutę później centymetry dzieliły Przemysława Frankowskiego od przecięcia centry Kądziora.
17. W doliczonym czasie gry przycisnęliśmy gości. Strzał Klicha był zbyt lekki, by zaskoczyć Randolpha.
18. Jak mawiał klasyk: „chodzi o to, by plusy nie przesłoniły minusów”. Wróciła stara, (nie)dobra kadra. Bez pomysłu, bez błysku, chwilami bez sensu. Przed selekcjonerem Jerzym Brzęczkiem cała masa roboty. Trzymamy kciuki…