Wczorajszy mecz. Lech Poznań – SL Benfica 2:4

Hat-trick Urugwajczyka Darwina Núñeza pogrążył „Kolejorza”. Napastnika Benfiki oglądaliśmy w Polsce w ubiegłym roku, podczas mistrzostw świata U-20…

1. Był to pierwszy od pięciu lat mecz poznaniaków w fazie grupowej Ligi Europy.

2. Gospodarze nie pękali przed utytułowanymi Portugalczykami: dwukrotnie strzelał Jakub Moder – raz niecelnie, za drugim razem „na raty” interweniował grecki golkiper Odysséas Vlachodímos.

3. 0:1! Pizzi wykorzystał rzut karny, po zagraniu ręką w „szesnastce” Tomasza Dejewskiego.

4. 1:1! Nie minął kwadrans meczu, a świetnie z prawej strony ruszył Alan Czerwiński, wpadł w pole karne i idealnie wyłożył piłkę Mikaelowi Ishakowi. Szwedowi wręcz nie wypadało spudłować!

5. W 24. minucie z kornera zacentrował Dani Ramírez, a zamykający akcję Jakub Moder uderzył po koźle w poprzeczkę.

6. Lechici kilka razy ładnie wymieniali piłkę w polu karnym gości. Do pełni szczęścia brakowało im dokładnego ostatniego podania. Wielka Benfica nie raz i nie dwa musiała ratować się dość desperackim oddalaniem gry spod własnej bramki.

7. Gdy trzeba było, Dejewski do spółki z Serbem Đorđe Crnomarkoviciem bez ceregieli wybijali futbolówkę w trybuny.

8. 1:2! Lechici odpuścili krycie. Najpierw nikt nie przeszkadzał dośrodkowującemu z prawej strony Gilberto, potem strzelającemu głową Urugwajczykowi Darwinowi Núñezowi, który wyskoczył o pół metra wyżej niż stoperzy Lecha.

9. W 47. minucie goście nie trafili w stuprocentowej sytuacji – najpierw Núñez (przeszkodził Filip Bednarek), potem Niemiec Luca Waldschmidt (trafił w obrońcę).

10. 2:2! Po podaniu Pedro Tiby, z lewej strony strzelił Jakub Kamiński. Vlachodímos odbił piłkę, a Ishak z bliska głową wpakował ją do siatki.

11. 2:3! W 61. minucie Próbkę swoich umiejętności pokazał Núñez. Akcję na lewej stronie rozpoczął Hiszpan Álex Grimaldo, zagrał do środka do Évertona, a Brazylijczyk prostopadłym podaniem uruchomił Núñeza. Urugwajczyk jednym zwodem ograł Crnomarkovicia i z zimną krwią pokonał Bednarka.

12. Chwilę później Bednarek powstrzymał strzelającego z bliska Évertona.

13. W 74. minucie mocny strzał Modera sprzed pola karnego wybił z okienka Vlachodímos.

14. Benfica była zamknięta we własnym polu karnym. Kilka wrzutek z rzędu w pole karne nie przyniosło efektu.

15. W 77. minucie w pole karne gości wpadł Gruzin Nika Kaczarawa. Celował w dalszy róg, ale pomylił się o metr. Chwilę później Gruzin trafił w bramkę, ale piłkę odbił Vlachodímos.

16. Swojej bramki przeciwko rodakom szukał też Tiba. Najpierw uderzył zbyt lekko i bramkarz chwycił futbolówkę, po chwili jego uderzenie zablokował obrońca.

17. Bednarek też miał co robić. Najpierw wybił na róg strzał Brazylijczyka Pedrinho, potem zablokował uderzenie z bliska Évertona.

18. 2:4! W doliczonym czasie gry Rafa Silva poradził sobie z Crnomarkoviciem, a z bliska piłkę w siatce umieścił Núñez.

19. Lech na pewno nie wystraszył się utytułowanego rywala i wyglądał co najmniej przyzwoicie. Gościom niewątpliwie pomógł błysk Núñeza. W szeregach „Kolejorza” nikt nie miał „dnia konia”…